вівторок, 31 грудня 2013 р.

С Наступающим Новым годом Лошади 2014
З НОВИМ РОКОМ!

Коли проб'є дванадцята година,
І старий рік зустрінеться з Новим,
Хай пощастить і вам, і всій родині,
Ми зичимо, щоб посміхнулись ви!
Хай казку принесе на крилах вечір,
І казка щоб затрималась на вік,
І під ялинку щоб чарівні речі
Приніс вам щедрий дядько Новий рік!

субота, 21 грудня 2013 р.

ВІТАЄМО!

Редколегія журналу "Шкільний вісник" щиро вітає своїх друзів із клубу підприємництва "Step by Step" із блискучою перемогою на підсумковій конференції польсько-українського проекту "Шкільна академія підприємництва-2 ", яка проходила у Варшаві 8-11 грудня. Це дійсно клопітка важка праця, терпіння, зусилля, які ви вкладаєте у свою роботу. І ми бачимо за це чудову винагороду. Та найперше це, мабуть, самовдосконалення, здобуття безцінного досвіду, який ви отримали поряд із чудовими подарунками та дипломами.  Школа вами пишається, та й не лише школа. Адже вам вдалось уже вийшли на міжнародний рівень і це КЛАСНО! Ми від душі вас вітаємо, бажаємо творчої наснаги, вдалого подолання всіх труднощів, які будуть траплятися на вашому шляху, нестримної енергії, і бути першими не лише в Україні, але й у СВІТІ!


Представляємо вашій увазі одинадцятий номер Шкільного вісника ,присвячений Новорічним святам і підсумку 2013 року. Бажаємо вам новорічного настрою, море мандаринів, цукерок, чудового настрою і віри у дива, бо вони ІСНУЮТЬ!


Любі наші! 
Пропонуємо ваші увазі 10 номер нашого Шкільного вісника - осінній. Тут ви з можете поринути в історію, знайти для себе чимало цікавого і повчального, нового, відкрити світ з іншого боку. Сподіваємось, вам сподобається.  

четвер, 12 грудня 2013 р.

Інтерактивний семінар


10 грудня 2013 року у нашій школі учителем німецької та англійської мови Ліщук Юлією Василівною було проведено інтерактивний семінар для вчителів на тему: «Інтерактивні форми роботи при навчанні читання німецькою мовою».
Інтерактивний семінар для вчителів німецької мови

Після висвітленого та мультимедійно-презентованого теоретичного питання, присутнім був запропонований майстер-клас з використанням інтерактивних методів навчання німецької мови на тему: «Winterfeste».
Учасники семінару складали «Пазли», гралися у лексичні «Хрестики-нулики» та відтворювали у грі «Доміно» переплутані тексти Різдвяних пісень і складали власні вірші.
Інтерактивний семінар для вчителів німецької мови
Присутні вчителі німецької мови, Луцького району були задоволені проведеним семінаром.

Результатом було доведено, що читання виступає перед усім одним з активних видів мовленнєвої діяльності при вивченні іноземної мови.

неділя, 1 грудня 2013 р.

УКРАЇНА ЗА ЄС!

Європейський Союз - це майбутнє нашої України, майбутнє наших дітей і нас самих. Хто дав право владі лишати нас цього? У нас вільна незалежна країна, у нас свобода слова, то чому ж нас не чують? Чому наша "влада" вирішує все за нас? Хіба це справедливо?! Нас б'ють у Києві, а потім, дивлячись в очі всій країні кажуть, що нічого про це не знають, що вони не відкидають можливості вступу України до ЄС. Хіба можна брехати в очі народу? Хіба можна забороняти нам боротись за завтришній день? Ні! Ми - за Україну! Україна - за ЄС! І ми обов'язково туди вступимо! Ми переконаємо нашу владу, розкриємо їй очі, проведемо її до цієї угоди. Хто як не МИ?! Нехай подивитись наш президент на те, що він зробив - своїми рішеннями. Те що відбувається - його вина, люди хочуть жити в європейській державі, а не рухатись в односторонньому безперспективному напрямку. Ми не допустимо цього! У кожній демократичній країні керує державою - народ, до нього мають дослухатись і думку його враховувати! І ми змусимо владу нас ПОЧУТИ! Боротимемось до кінця!РАЗОМ І ДО КІНЦЯ!



вівторок, 26 листопада 2013 р.

"Трагічні уроки історії"

           Саме таку назву мала година вшанування пам'яті жертв голодомору 1932-32 рр., 22 листопада у нашій школі-гімназії. Її організаторами стали учні 7-А класу (кл. керівник - Сич Світлана Іванівна), та бібліотека школи (завідувач - Ковальчук Оксана Романівна).
         У своїх виступах учні звернулись до історичних джерел: дат, днів, спогадів.... Озвучили поетичні твори, які підкреслюють весь жах і біль сталінського голодомору. Для кращого розуміння молодим поколінням всього жаху цих часів, виступи супроводжувались презентаціями, і, мабуть, фото, цифри, що були там розміщені, не залишили байдужим нікого.
         У німій тиші учні та вчителі запалили свічку пам'яті тих, хто не дожив до наших днів, тих, які боролись і завжди залишаться в нашій па
м'яті - ЖИВИМИ...

субота, 16 листопада 2013 р.

Флагман освіти

     Для досягнення успіху завжди потрібна невтомна праця. А наша дирекція, на чолі із Жанною Калениківною Скороход і її заступником, завучем Віктором Васильовичом Бараном та наші любі вчителі, роблять все можливе для того, щоб  навчальний заклад процвітав, розвивався.  Введення новітніх технологій, створення чудових клубів за інтересами, робота поза межами школи - все це сприяє покращенню навчального процесу, заохоченню учнів, спонукає їх навчатись для досягнення успіху, для того щоб довести що робота вчителів недаремна. 
    18 жовтня 2013 року у приміщенні Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України у Києві відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів проекту «Флагмани освіти і науки України». Вже вп’яте найкращі освітяни і науковці України збираються щоб отримати визнання своїх професійних досягнень на державному рівні. Цього року було вручено близько 300 нагород кращим представникам галузі. В рамках цього проекту відзначились навчальні заклади, серед яких і Підгайцівский НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-гімназія», який представляла Жанна Калениківна Скороход.Також нагороду було вручено Оксані Йосипівні Врублевській, яка представляла відділ освіти Луцької РДА. Відтепер школа входить до ста найкращих навчальних закладів України. 
Сподіваємось і будемо робити для цього усе, щоб наша школа на досягнутому не зупинялась. Ця перемога - напрацювання всіх і кожного. Кожен з нас вносить у школу щось своє і від цього вона стає кращою та досконалішою! Отож, дякуємо вам, наші любі вчителі, за те що завжди поруч з нами, за вашу працю, за те що ви є. Із вами ми ще досягнемо нових небачених висот!!
 

























неділя, 20 жовтня 2013 р.


  Вітаємо клуб підприємництва "STEP BY STEP" з перемогою!
Клуб журналістики щиро вітає вас, друзів із перемогою у Всеукраїнському конкурсі "Найактивніший Шкільний клуб підприємництва ". Ви молодці. Своєю енергійністю, завзятістю, креативністю ви робите впевнені кроки до успіху і першості. Кожен з вас - вагома частина одного цілого. Діяльність "Step by Step" не знає собі рівних у районі та області, і це спільна заслуга всіх членів ШКП  і ваших тренерів! З вами приємно співпрацювати, часто навіть переймати досвід. Ви - гордість нашої школи, її майбутнє і теперішнє. 

Ми бажаємо вам творчої наснаги, світлих погожих днів, безліч ідей і можливостей для їх реалізації. Ви ідете в правильному напрямку. Залишайтесь завжди такими як ви є і ніколи не сумнівайтесь у власних силах! У вас все вийде!!!! 

пʼятниця, 4 жовтня 2013 р.

букет розовых роз
Любі наші вчителі!
Ми від щирого серця вітаємо вас із Днем вчителя! Бажаємо усім вам міцного здоров'я, терпіння, наснаги. Нехай на вашому обличчі завжди сяє посмішка, яка зігріває кожного з нас. Пробачте нас за те, що не слухаємось, вередуємо, не робимо домашнього завдання і ще за багато, ой як багато всього)) Але ми ще діти - підростемо і тоді зрозуміємо, що робили не так. Всі через це проходять і ви теж колись такими були! 
анимация розыМи дякуємо вам за кожен урок, поради, підтримку, навіть догану, ми кажемо вам: "Спасибі", - за ВАС! За те, що ви у нас Є. Ви - наша опора, без вас ми нічого не досягнемо. Усі перемоги і поразки ми ділимо навпіл. Ми схиляємось перед вашим досвідом і знаннями. Нехай Бог кожному з вас дає щодня сили приходити до нас, а ми вас будемо зустрічати із любов'ю і ласкою! Все таки - ви у нас найкращі на світі! Залишайтесь такими, як ви є. Ми вас любимо, бо ви - НАШІ!

пʼятниця, 27 вересня 2013 р.

Любі друзі!
З Ніною Горик
    Сьогодні в Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки відбулась незвична, чудова зустріч із поетами України та Білорусі. На ній були присутні: Ніна Горик - поетеса, член Національної спілки письменників України, Василь Гей - поет, голова Волинської спілки письменників, а також поетеса, перекладач - Олена Криштальська. Булоруська поезія була представлена такими чудовими постатями як: Миколи Синкевич, Олексій Філатов, Ярина Дашина. 
Письменники України та Білорусі
Всі ці талановиті люди презентували нам дві книги-переклади: "Берестейське багаття" (українською мовою) та "Думи і пісні з Волині" (білоруською мовою).  
З Василем Геєм
     Атмосфера під час спілкування була дуже невимушеною, надзвичайно теплою. Цікаво було почути вживу звучання одних і тих же віршів білоруською та українською. Обидві мови дуже красиві і цікаві. Ми почули чимало цікавих житейських історій із уст білоруських гостей, їм дуже подобається Україна, наш народ, традиції і мова, наші письменники. Недивно, що спільна робота цих творчих неординарних особистостей, людей з Великої літери знайшла відображення у таких двох чудових збірниках поезії. 
  По закінченню презентації, усі бажаючі мали змогу особисто поспілкуватись з іменитими майстрами пера, взяти автограф, сфотографуватись. Цей шанс я не пропустила, і сподіваюсь, для нашого клубу журналістики ця зустріч стане дуже корисною. Цікаво було розмовляти з Ніною Петрівною, Підгайцівська школа для неї - це за її словами: "Місце, яке запам'ятається назавжди" . Приємно було це чути з уст такої великої жінки, талант якої заворожує і не залишає байдужим. Зустріч пройшла чудово і сподіваюсь, вона буде не останньою, і члени редколегії знову будуть  присутні на таких заходах. 


Катерина ШКЛЯРУК 

вівторок, 24 вересня 2013 р.

Макс Кідрук "Твердиня"

Із моменту презентації "Бота" пройшов майже рік. За цей час пролетіло чимало хмар над Києвом, потяги порозвозили тисячі заробітчан по країнам близького зарубіжжя, а Максим Кідрук протягом року катався Україною з презентацією першого українського технотрилера. А паралельно писав щось якісно нове й масштабніше - психотрилер "Твердиню".

Письменник уміє підігріти читацький інтерес - від публікацій у соцмережах уривків із книги до чи не щоденного "звітування" переважно у ФБ про стан написання книги. Тож ажіотаж і рейтинги книги від її появи в Книгарні "Є" цілком зрозумілі (перший тиждень продажів "Твердиня" займала 12-13 позицію).
Дія книги відбувається в Перу, у лісах Мадре-де Діос, куди п'ятеро студентів (українець, росіянин, американець, японка та чех) вирушають на пошуки твердині Паїтіті, що належала давній цивілізації. Однак натомість потрапляють у полон до сучасних мешканців цитаделі.
Найперше, на що звертаєш увагу - це закінчення глав. Саме останні речення, а то й слова наприкінці розділу запускають читачу мурашки під шкіру, змушують його перегортати сторінку знову і знову. Нам невідомо, що станеться з героями, але письменник спеціально прямо чи опосередковано говорить - з джунглів повернуться не всі. І що насправді дико - це те, що думаєш, що стовідсотково не повернеться той чи той, а насправді...
Мова автора не простоювала без діла, як байк взимку. Поряд із шикарними порівняннями й метафорами, на кшталт такої: "Хащі не мовчали. Вони дихали: боязкими, ледве чутними схлипами, немов беззахисна жінка, ув’язнена в темній кімнаті з маніяком" також траплялись досить дивні, однак це був не просто набір неординарних порівнянь - це вже стильова манера автора. Саме по таким речам через декілька десятків років студенти й школярі будуть розрізняти стиль Макса поміж писань інших метрів пера.
У передньому слові Галина Пагутяк (яку я дуже і дуже поважаю) влучно зазначила про вплив на людину незвичних обставин. Це дійсно так. Показавши на початку героїв у пересічних, звичних для них умовах, письменник далі ставить їх в такі ситуації, де не просто проявляється сутність таких персонажів як американець Грем, а показується динаміка змін - Левко еволюціонував до невпізнання. Це те, чого було дуже мало у "Боті" - еволюція образу. Чудово!
Хоч обсягом книга чимала, однак тримає в напрузі (принаймні, мене тримала) приблизно до 563 сторінки (текст роману закінчується на 581). А далі - я був просто розбитий. Попередні 563 сторінки пройшли на одному диханні! Книгу таким обсягом менш, ніж за тиждень, ніколи не читав. Та де там - іншу я б мучив тижні зо два мінімум. А тут - геть проковтнув. Рівно 563 сторінки. Чому так? Тому що далі "...щось заглючило на Небесах...". Стало геть нецікаво - адже фінал був дуже схожа на закінчення "Бота" - пів-ВМФ США прийшло на місце події, щоб встановити контроль. Це абсолютно зіпсувало всі попередні 563 сторінки враження. На жаль.
Однак не читати таке не можна. Заради тих майже 166 500 слів, за якими сльози і страх, морок і таємниці, кохання і ревнощі, смерть і самопожертва - я б знову і знову купив і прочитав би найбільший і найкращий на сьогодні роман Макса Кідрука. Дякую за цю чудову річ!

Макс Кідрук "ТВЕРДИНЯ"


неділя, 15 вересня 2013 р.

             Дорогі наші "Шакапісти"

Блестяшки Следы   Редколегія клубу журналістики вітає вас із початком навчального року! Бажаємо вашій команді творчих успіхів, удачі, побільше креативу в житті та роботі. Тренерам хочемо побажати великого терпіння, відмінного навчання в рамках польського проекту, бути здоровими та завжди долати життєві труднощі, використовуючи неординарні підходи та рішення! Ми сподіваємось, що наші клуби будуть і надалі співпрацювати і переймати досвід одне одного! Удачі вам, друзі!!! 

Блестяшки Следы

неділя, 1 вересня 2013 р.


З 1 ВЕРЕСНЯ, ДРУЗІ!
  Ось ми знову перегортаємо чергову сторінку шкільного життя. Починаємо новий навчальний рік. Для когось він стане у нашій школі останнім, а для когось - ПЕРШИМ! Та ми впевнені, для всіх - незабутнім! 
       Кажуть, що школа - це лише етап у нашому житті, та повірте, це набагато більше.  З роками навчання в ній, вчителі стають близькими друзями, добрими порадниками, вони стають людьми, без яких було б дуже важко у цьому світі. Вони як ніхто інший знають що нам потрібно, з якими проблемами ми зіштовхуємось, роблячи невпевнені кроки у життя, і підтримують нас, попри все. Саме в школі ми знаходимо багато друзів, які стають невід'ємною частиною нас. З ними весело, незабутньо і просто класно! 
Тут ми навчаємось, відкриваємо для себе життя у всіх його багатогранних проявах. Саме тут робимо помилки, здобуваючи досвід, перемагаємо, досягаємо маленьких успіхів. Хоч насправді, кожне наше досягнення - це величезна праця і терпіння. Школа - це цілий світ, наповнений безліччю подій, людьми, кожен з яких має власну думку, прагнення, бажання, але разом ми складаємо одне ціле. 
Цінуйте шкільні роки, бо вони пролетять так швидко, що ви й не встигнете ними насолодитись. А з роками будете лише згадувати, як добре було у рідній школі. Тож не марнуйте ні хвилини, живіть, навчайтесь, бо знання - це велика сила! І головне, в будь-яких ситуаціях - залишайтесь справжніми людьми. 
А нашим дорогим вчителям, редколегія журналу бажає міцного здоров'я, величезного терпіння, завжди бути усміхненими, веселими. Нехай щодня, переступаючи поріг своєї школи, ви ставатимете щасливими. Нехай буденні клопоти, шкільна робота не стануть приводом для суму. Ми так любимо, коли ви даруєте нам свою посмішку, робіть це частіше!

Друзі! Редколегія Шкільного вісника бажає вам хорошого навчального року, лише відмінних оцінок, нових досягнень та хорошого настрою!



неділя, 23 червня 2013 р.

                        Зі святом!
    Дорогі наші! Редколегія журналу "Шкільний вісник" вітає всіх із святом Святої Трійці! Бажаємо вам завжди бути здоровими, веселими, впевненими у собі. Вперто йти до цілі, втілювати в життя власні мрії. Нехай це літо стане для вас незабутнім, повним на враження, події, нові знайомства. Нехай вам у всьому щастить!

середа, 19 червня 2013 р.


Досвід - найкращий наставник



Школа - це місце, де кожен з нас здобуває знання, свій перший досвід, де ми починаємо приймати перші рішення і самостійно за них відповідати. 
Все наше життя проходить у навчанні, незалежно від віку. Вчителі - це теж учні, яким постійно потрібно вчитись, вони теж потребують допомоги і порад.   Тому в рамках проекту по обміну досвідом, 18 червня у стінах нашого навчально-виховного комплексу побували директори шкіл Ковельського району та керівники Ковельського відділу освіти. Також, були присутні і представників нашого Луцького відділу освіти.  Ми презентували нашим гостям діючі клуби: журналістики, про який розповідала головний редактор нашого часопису - Шклярук Катерина, та клуб підприємництва, діяльність якого висвітлила президент клубу - Дроздюк Катерина і тренер, вчитель економіки - Баран Віктор Васильович. Детальніше про наш НВК розповідала директор - Скороход Жанна Калениківна. Можна сказати, що все вдалось. Зустріч пройшла в теплій, невимушеній атмосфері, ми поділились своїм досвідом працюючих клубів, гуртків, секцій, методами нашої роботи, інноваційними технологіями, які намагаємось використовувати. Будемо сподіватись, що така зустріч буде не останньою. Ми завжди вітаємо наших гостей і раді, що можемо збагатити власний досвід і поповнити досвід інших! 
  


Співпраця і прагнення навчитись, завжди ведуть до успіху! 




неділя, 16 червня 2013 р.

Звіт головного редактора
      Швидко, а можливо і не дуже промайнув цей навчальний рік для редколегії нашого журналу. За цей час було зроблено дуже багато для того, щоб журнал для початку існував, видавався,  розвивався. Цей рік був насиченим на події як у шкільному житті, так і в житті клубу журналістики. 
      Не можна сказати, що усе нам давалось легко. Звичайно, що були певні труднощі, безліч деталей за якими потрібно вслідкувати для того, щоб робота клубу була ефективною і плідною.  Та із підтримкою наших вчителів, керівника, дирекції школи, батьків, ми змогли налагодити систему випуску журналу "Шкільний вісник". Чому саме журналу? Ми вважаємо, що світ не стоїть на місці, технології, методи роботи вдосконалюються і ми б хотіли їм відповідати. Журнал - це сучасно, модно, креативно! Та й журнал, як відомо  має зовсім іншу структуру, ніж газета. 
       Свій часопис ми друкуємо на глянцевому односторонньому папері, який дозволяє йому бути більш яскравим, якісним і мати  читабельний вигляд. Що ж стосується струтури журналу та рубрикаційного наповлення, то сталості у ньому немає. Ми можемо змінювати рубрики, подачу інформації, що дозволяє краще привернути увагу молоді до видання, робить його цікавішим і багатшим. 
      Відносно нещодавно, ми створили блог журналу, на якому ви зараз знаходитесь з метою зручнішого і ширшого ознайомлення із самим виданням та подіями, які відбуваються у школі. Тут ви можете дати оцінку нашій роботі, залишити коментар у вигляді порад чи зауважень. 
       Отож, пройшовши чималий і нелегкий шлях, ми побачили, що наші старання не були марними. Журнал друкується, його читають у школі, знають у районі. Я думаю, що це тільки початок і ми обов'язково будемо розвиватись, впроваджувати певні зміни, які дозволять нам вийти на більш високий рівень.  Ми брали участь у ІХ Міжнародному фестивалі шкільної преси "Яблунева гілка", де добре себе зарекомендували, нещодавно відвідали районний фестиваль шкільних газет, де показали свою роботу і перейняли досвід інших. Я вважаю, що лише стараннями всієї команди, ми зможемо досягнути ще більшого успіху. Головне бути наполегливими. ніколи не здаватись при найменших невдачах, вчитись на помилках, робити нові, бо все це неоціненний досвід, плекати і любити свою роботу і мати перед собою мету. Будучи головним редакторам журналу, хочу висловити вдячність всім членам редколегії, нашому керівнику, дирекції школи, всім, хто допомагав нам впродовж цього року, і сподіваємось, що допомагатиме й надалі. Ми всі молодці, всі багато чому навчились працюючи разом! А зараз, час канікул, літа... Я бажаю всім як слід відпочити, запам'ятати це літо на все життя і з новими силами вступати в роботу клубу з нового навчального року! 
Катерина Шклярук
       

     Районний фестиваль шкільних газет

 "Журналісти - це четверта влада!" Усім нам знайомий цей вислів. Професія журналіста стає  дедалі популярнішою і приваблює до себе молодь. Тому, працівники освіти, вирішили розвивати творчий, журналістський потенціал учнів, навчати їх азам журналістики, пробувати випускати шкільну газету. Тож, щоб підбити підсумки цього навчального року і ознайомитись із випуском часописів шкіл району 12 червня в ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Гірка Полонка був проведений районний фестиваль шкільних газет. 24 школи приїхали поділитись власним досвідом видання шкільного часопису, перейняти щось в інших. Ми побачили досить велике різноманіття видань, різних за формою, подачею, розповсюдженням, навіть різних за форматом.
       До складу журі входили: завідувач районим методкабінетом - Врублевська Оксана Йосипівна, матодист районного методкабінету - Васильчук Світлана Ярославівна, а також методист районного Будинку школяра та заступник з навчальної роботи ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Гірка Полонка.
       Фестиваль проходив у три етапи:

теоретична частина ( виступ гостя фестивалю, кореспондента районної газети "Слава праці" - Світлани Зозулі, також ділилися досвідом із випуску шкільних газет зуступники директорів Лищенської та Гірко Полонківської шкіл, відбулась презентація друкованих видань). Далі був практичний етап, який полягав у демонстрації журналіських здібностей учасників фестивалю через написання замітки чи експрес-стіннівки. Ну і звичайно ж, нагородження найкращих! Хочеться сказати, що всі редколегії, чи їх представникі, з гідністю представили свою роботу, взяли щось для себе, намітили плани на майбутній навчальний рік. 


       У всіх учасників, вчителів, членів журі, гостей, був чудовий настрій напротязі всього фестивалю і залишились хороші, незабутні враження від такої теплої зустрічі. Будемо сподіватись, що цей фестиваль проходитиме ще багато років, тоді ми б змогли самі порівняти рівень своїх досягнень і розвиток роботи.

       Редколегія "Шкільного вісника" бажає усім впевненості у власних силах, реалізації планів та ідей, креативності, удачі і наполегливості! Ми теж взяли для себе чимало корисного, будемо вдосконалюватись і працювати!  


       Головний редактор

четвер, 6 червня 2013 р.

З Днем журналіста

Редколегія 
часопису Підгайцівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія" вітає усіх наших "колег" із Днем журналіста! Усім, хто мріє освоїти цю нелегку, але надзвичайно цікаву професію бажаємо успіхів, у вас все обов'язково вийде! Від себе хочемо додати, що світ журналістики дуже захопливий і неповторний, тут ми знаходимо те, що в інших сферах науки просто немає! Тому усім журналістам висловлюємо свою пошану і захоплення, а мабутнім майстрам пера бажаємо удачі, натхнення і реалізації задуманого! Нехай щастить!